Şimdi Kaydol

Programlarımız

Uzmanlar sürücü kursun’da, sunulan paketleri yürütmeyi öğrenen bir dizi öğrenim ile size ve kişisel gereksinimlerinize uygun sürüş dersleri veriyoruz

Sürüş Testinizi bizimle yapın!

Sürüş Okulumuz, 18 yaş ve üstü gençler ve yetişkinler için yol sürüş testini yönetme konusunda DPS tarafından yetkilendirilmiştir.

 

Şimdi Rezervasyon Yap

 • M
 • A1
 • A2
 • A
 • B1
 • B
 • BE
 • C
 • C1
 • C1E
 • CE
 • D1
 • D1E
 • D
 • DE
Motorlubisiklet M
Motorlubisiklet M
M Sınıfı ehliyet küçük sayılabilecek tip motorsikletlerin kullanılabilmesi için alınması gereken belgedir. Karayolları Trafik yönetmeliğinde bu araçlara “MOPED” denilmektedir.
Motosikletler A1
 Motosiklet A1
A1 tipi ehliyet sahiplerinin kullanacakları motosiklerlerin özellikleri Silindir hacmi 125 santimetreküpü Motor gücü 11 kilovatı geçmemesi gerekir.  Bununla beraber gücünün ağırlığına oranı 0,1’i de geçmemesi gerekir.
Motorsiklet A2
Motorsiklet A2
Motor gücü 35 kw ‘ya kadar olan (47 beygire kadar) motosikletler A2 sınıfı ehliyetle kullanılabilmektedir.  Bunu 500 cc silindir hacmine kadar motosikletlerin A2 ehliyetle kullanılabildiği şeklinde de düşünebiliriz.
Motorsiklet A
Motosiklet A
Motor gücü 15 kilovatı geçen ve 3 tekerlekli olan ya da motor gücü 35 kilovatı geçen ve sepetli ya da sepetsiz olan iki tekerlekli motosiklet kullanıcılarına verilmektedir.
Otomobil B1
Otomobil B1
Net motor gücü 15 KW’ı, net ağırlığı 400 KG’ı, yük taşımacılığında kullananlar için net ağırlığı 550 KG’ı geçmeyen dört (4) tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir. Elektrikle çalışan araçların net ağırlığının hesaplamalarında batarya ağırlığı dikkate alınmaz
Otomobil B
Otomobil B
Otomobil ve kamyonet kullanmak isteyen kişilerin alması gereken ehliyettir. B sınıf ehliyete sahip sürücüler; M, B1 ve F sınıfındaki araçları da kullanabilir. Ehliyetini, 2016 yılından önce alan sürücüler otomatik ve manuel araç kullanabilirken yapılan düzenleme ile 2016 yılı itibariyle sürücü adayları otomatik vitesli araç kullanabilmek için sürücü kursuna başvuru yapabilir. Ancak otomatik vitesli araçlarda geçerli ehliyet alan sürücüler, manuel araç kullanamazlar.
BE Römork
Karavan BE
B sınıfı ile yaş sınırı aynı olup B sınıfına dâhil araçlarda römorklu yük taşımacılığı yapanlara verilir.  Römork veya yarı römorkun yüklü ağırlığı 3.500 kg’ı geçmemelidir.
Kamyon C
Kamyon C
Kamyon ve çekici kullanmak isteyen sürücü adaylarının alması gereken ehliyettir. C sınıf ehliyet başvurusunda bulunabilmek için en az 21 yaşında ve B grubu ehliyete sahip olmanız gereklidir.
Kamyon C1
Kamyon C1
3.500 kg’dan 7.500 kg’a kadar olan çekici ve kamyon kullanmak isteyen sürücü adaylarının alması gereken ehliyet sınıfıdır. C1 sınıf ehliyet başvurusunda bulunabilmek için B sınıf ehliyet sahibi olmanız gereklidir.
Kamyon C1E
Kamyon C1E
C1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçlar ile B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçları kullanmak isteyen sürücü adaylarının alması gereken ehliyettir. C1E sınıf ehliyet başvurusunda bulunabilmek için en az 18 yaşında olmanız gereklidir.
Kamyon CE
Kamyon CE
C sınıfı sürücü belgesi ile kullanılan araçlara takılan ve azami yükü 750 kg’ı geçmeyecek römork ya da yarı römorktan oluşan birleşik araçları kullanmak isteyen sürücü adaylarının alması gereken ehliyettir. Yeni tır ehliyeti olarak bilinir. CE sınıf ehliyet başvurusunda bulunabilmek için en az 21 yaşında ve C grubu ehliyete sahip olmanız gereklidir.
Minibüs D1
Minibüs D1
16+1 yolcu sınırı ile minibüs kullanmak isteyen sürücü adaylarının alması gereken ehliyettir. D1 sınıf ehliyet başvurusunda bulunabilmek için en az 21 yaşında ve B grubu ehliyete sahip olmanız gereklidir.
Minibüs D1E
Minibüs D1E
16+1 yolcu sınırı ile 750 kg’ı geçen römorklara sahip minibüsleri kullanmak isteyen sürücü adaylarının alması gereken ehliyettir. D1E sınıf ehliyet başvurusunda bulunabilmek için en az 21 yaşında ve D1 grubu ehliyete sahip olmanız gereklidir.
Otobüs D
Otobüs D
Otobüs kullanmak isteyen sürücü adaylarının alması gereken ehliyettir. D sınıf ehliyet başvurusunda bulunabilmek için en az 24 yaşında ve B grubu ehliyete sahip olmanız gereklidir.
Otobüs DE
Otobüs DE
750 kg’ı geçen römorklara sahip otobüsleri kullanmak isteyen sürücü adaylarının alması gereken ehliyettir. DE sınıf ehliyet başvurusunda bulunabilmek için en az 24 yaşında ve D grubu ehliyete sahip olmanız gereklidir.

Test Kategorisi Seçme

Sürücü Teorisi Testi, Öğrenci Sürücü’nün Yol Kuralları hakkındaki bilgisini incelemek için tasarlanmıştır. Her bir lisans kategorisi için belirli bir Teori Testi vardır, başvurduğunuz Teori Testi, lisans almak istediğiniz lisans kategorilerine bağlıdır.